MSZE ŚWIĘTE W PARAFII:

niedziela:

NAWOJOWA - 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 (czas zimowy: 17:00)

CZACZÓW - 9:30, 11:00 (okres wakacji: tylko 12:00)

FRYCOWA - 7:00, 12:00 (okres wakacji: tylko 7:00)

BĄCZA - 9:00     ZŁOTNE - 10:30

dni powszednie:

NAWOJOWA - 6:30, 18:00 (czas zimowy: 17:00)

ODPUSTY W PARAFII:

Nawojowa - Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny (pierwsza niedziela lipca)

- Święto Matki Boskie Różańcowej (pierwsza niedziela października)

Uroczystości patronalne kaplic:

Bącza- Najświętszego Serca Pana Jezusa (tj. piątek po oktawie Bożego Ciała)

Czaczów- Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych (24.V)

Frycowa - Podwyższenia Krzyża Świętego (14.IX)

Złotne - Wniebowzięcie NMP (15.VIII)

KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria Parafialna jest czynna w dni powszednie (PN - SB) okresu "wiosna-jesień" w godz.: od 17:00 do 17:55 zaś od 1.października (od rozpoczęcia Nabożeństw Różańcowych) aż do Niedzieli Wielkanocnej (do zmiany czasu na letni) - w godz.: od 16:00 do 16:55.

W niedziele, święta i uroczystości kościelne i państwowe oraz w Pierwsze Piątki Miesiąca (z racji posługi w konfesjonale) - kancelaria jest zamknięta!

W sytuacjach nadzwyczajnych czyli posługa sakramentalna u chorego lub sprawy pogrzebowe - o ile to możliwe - o każdej porze!

Sprawy małżeńskie - z racji czasu ich trwania - prosimy wcześniej uzgodnić z konkretnym kapłanem.

POSŁUGA W KONFESJONALE

Każdego dnia kapłani czekają w konfesjonale około pół godziny przed rozpoczęciem porannej i wieczornej Mszy świętej. Pamiętajmy, aby dbając o pełny udział w Eucharystii, do spowiedzi przystąpić przed jej rozpoczęciem (nie łączymy udziału we mszy świętej ze "staniem w kolejce" do konfesjonału, bo Sakrament Pokuty i Sakrament Eucharystii to dwa różne sakramenty i każdy z osobna domaga się godnego potraktowania).

Spowiedzi okolicznościowych (zwłaszcza spowiedzi przedmałżeńskich) sugerujemy nie odkładać na gorący czas spowiedzi okresowych - przed wielkimi świętami (Spowiedź Adwentowa, Wielkopostna, przed Wszystkimi Świętymi), czy na dzień spowiedzi pierwszopiątkowej - z uwagi na dużą liczbę penitentów i krótki czas na spowiedź dla poszczególnego penitenta. Godne przeżycie takiej spowiedzi wymaga czasu i komfortu - zarówno dla kapłana jak i dla penitenta, a wspomniane przypadki tego nie zapewniają.