KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria Parafialna jest czynna w dni powszednie (PN - SB) okresu "wiosna-jesień" w godz.: od 17:00 do 17:55 zaś od 1.października (od rozpoczęcia Nabożeństw Różańcowych) aż do Niedzieli Wielkanocnej (do zmiany czasu na letni) - w godz.: od 16:00 do 16:55.

 W niedziele, święta i uroczystości kościelne i państwowe oraz w Pierwsze Piątki Miesiąca (z racji posługi w konfesjonale) - kancelaria jest zamknięta!

 

W sytuacjach nadzwyczajnych czyli posługa sakramentalna u chorego lub sprawy pogrzebowe - o ile to możliwe - o każdej porze!

 

Sprawy małżeńskie - z racji czasu ich trwania - prosimy wcześniej uzgodnić z konkretnym kapłanem.

 

POSŁUGA W KONFESJONALE

 Każdego dnia kapłani czekają w konfesjonale około pół godziny przed rozpoczęciem porannej i wieczornej Mszy świętej. Pamiętajmy, aby dbając o pełny udział w Eucharystii, do spowiedzi przystąpić przed jej rozpoczęciem (nie łączymy udziału we mszy świętej ze "staniem w kolejce" do konfesjonału, bo Sakrament Pokuty i Sakrament Eucharystii to dwa różne sakramenty i każdy z osobna domaga się godnego potraktowania).

Spowiedzi okolicznościowych (zwłaszcza spowiedzi przedmałżeńskich) sugerujemy nie odkładać na gorący czas spowiedzi okresowych - przed wielkimi świętami (Spowiedź Adwentowa, Wielkopostna, przed Wszystkimi Świętymi), czy na dzień spowiedzi pierwszopiątkowej - z uwagi na dużą liczbę penitentów i krótki czas na spowiedź dla poszczególnego penitenta. Godne przeżycie takiej spowiedzi wymaga czasu i komfortu - zarówno dla kapłana jak i dla penitenta, a wspomniane przypadki tego nie zapewniają.