KAPLICE PARAFIALNE

Na terenie parafii Nawojowa znajduje się nie tylko piękny kościół parafialny, ale również objęte duszpasterstwem cztery kaplice dojazdowe: w Czaczowie, we Frycowej, na Bączej i w Złotnem. W każdą niedzielę i uroczystości jest tam sprawowana liturgia Eucharystii, jak również odbywają się lokalne odpusty związane z wezwaniem każdej z kaplic:

CZACZÓW - Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

FRYCOWA - Podwyższenie Krzyża Świętego

BĄCZA - Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZŁOTNE - Wniebowzięcie NMP

O piękno i liturgię nabożeństw dbają mieszkańcy - gospodarze poszczególnych kaplic.

Mieszkańcy tych wspólnot spotykają się w swoich kaplicach na nabożeństwach okolicznościowych (Droga Krzyżowa, Nabożeństwa Majowe i Różańcowe, Gorzkie Żale), a także podczas sprawowanych tam Mszy świętych Pasterskich (tzw. Pasterka). Ponadto we Frycowej i Czaczowie odbywają się w Adwencie Roraty, zaś w okresie liturgicznym Wielkiego Postu kaznodzieja wielkopostny wygłasza w tych dwóch kaplicach "kazania pasyjne".

Najbardziej rozbudowane życie liturgiczne i sakramentalne odbywa się w najdalszym zakątku parafii - w Czaczowie. W tamtejszej kaplicy - kościele - odbywa się również pełna Liturgia Wielkiego Tygodnia, jak również chętnym udziela się tam Sakramentu Chrztu świętego i Sakramentu Małżeństwa.

Ponadto wspólnota mieszkańców Czaczowa i Barnowca - niezależnie od pozostałej części parafii - jednoczy się w swoim kościele podczas uroczystości Bożego Ciała, udając się w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.

Maj - to miesiąc, kiedy dzieci uczęszczające do klasy drugiej w Szkole Podstawowej w Czaczowie - przeżywają tam swoją uroczystość Pierwszej Komunii Świętej oraz cały "Biały Tydzień", a trzecioklasiści mają swoją uroczystość rocznicową Pierwszej Komunii Świętej.