PIELGRZYMKA DO AUSTRII

07.06 – 11.06.2017
Cena: około 900 zł./os.
(zależy od ilości osób)

1. dzień 07.06.2017 (środa) - Wyjazd z Nawojowej o godz. 00:00, nocny przejazd do Wiednia.

2 dzień 08.06.2017 (czwartek) - przejazd do Wiednia zwiedzanie STAREGO MIASTA m.in.: KATEDRA ŚW. STEFANA, KOŚCIÓŁ AUGUSTIANÓW, czas wolny. Przejazd RINGSTRASSE: OPERA, HOFBURG, OGRÓD RÓŻANY, TEATR DWORSKI, RATUSZ oraz PARLAMENT, ZESPÓŁ PAŁACOWO - OGRODOWY BELVEDER. Wyjazd na KALHENBERG - Panorama miasta i zwiedzanie miejsca z którego król Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.indeks

3 dzień 09.06.2017 (piątek) - śniadanie po którym udamy się na wycieczkę śladami cesarzowej Sissi do letniej rezydencji Habsburgów - pałacu Schonbrunn. Zwiedzanie pałacu oraz spacer po ogrodach, FONTANNA NEPTUNA, GLORIETTA - czas wolny. Następnie przejazd do Kaltenleutgeben. To tutaj ze swoją chorą żoną przyjeżdżał Henryk Sienkiewicz - i tutaj również napisał Trylogię. Przejazd do opactwa cystersów z relikwiami świętego krzyża w Heiligenkreuz. Kolejnym etapem naszej pielgrzymki będzie Mayerling, gdzie znajduje się klasztor karmelitanek, który powstał z przebudowy pałacyku należącego do cesarza Franciszka I. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

mariazzell

4 dzień 10.06.2017 (sobota) - śniadanie, przejazd do Mariazell - największego i najczęściej odwiedzanego sanktuarium maryjnego w Austrii, które nazwane jest „Australijką Częstochową" - przejazd do Lilienfeld w którym znajduje się opactwo cystersów. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Maria Taferl

5 dzień 11.06.2017 (niedziela) - śniadanie, przejazd do Maria Taferl - drugiego co do wielkości sanktuarium maryjnego Austrii. Następnie przejazd do Bratysławy, spacer po rynku: Ratusz, Katedra św. Marcina, Brama Michałowska. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach wczesno rannych.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, 3 noclegi w hotelach ze śniadaniem i obiadokolacją, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę pilota – przewodnika

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalnych przewodników cena około 40 euro/os.